Esimene kord

ENÜ ülevaade:

Kristi Piiperi raamat “Esimene kord”, mis pälvis ELKi ja kirjastuse Tänapäev korraldatud noorteromaani konkursil I koha, räägib loo 15-aastasest Annast, kes on vaikne ja tagasihoidlik tüdruk. Ta ei suhtle klassis eriti kellegagi peale pinginaabri Fränki. Koolielu muudavad tema jaoks raskeks mõne klassikaaslase kiusamine, eriti lesbariks kutsumine. Lisaks avastab tüdruk, et ta isa petab ema. Anna ei oska enam midagi peale hakata ning võtab ühendust Instagrammis oma nõustamisteenust pakkuva Keviniga. Salapärane abiline annab talle kaks ülesannet, mida tüdruk ka täidab. Need ülesanded viivad ootamatute tagajärgedeni. Kiusaja hakkab temalt välja pressime. Anna leiab julge ja ootamatu lahenduse. Raamatu lõpus on oma kogemusi ja arvamusi jaganud ka noored ise.

Esimene kord

Kristi Piiper
kirjastus Tänapäev 2023

15 aastane Anna Elisabeth on täiesti tavaline tüdruk – nagu mõni su sõber, pinginaaber või sina ise. Miskipärast on ta aga sattunud kahe klassiõe pilkealuseks. Kas tõesti on asi selles, et tal pole olnud veel ühtegi suhet? Oma lemmik on Annal poiste hulgas küll ja tal poleks midagi selle vastu, et temaga välja minna, aga … siis hakkab temaga käima hoopis Anna söömishäiretega võitlev sõbranna. Tüdrukute omavahelised suhted lähevad seetõttu aina keerulisemaks, kuni lõpuks saabub ootamatu lahendus.
Kui palju kahju võib teha või milliste tagajärgedeni viia üksainus salaja tehtud piinlik foto, kui see valede inimeste kätte satub? Milleni võib viia netikiusamine ja mida on ohver ‒ ja tema sõbrad ‒ valmis tegema, et sellele vastu seista?

Raamat pälvis Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse Tänapäev korraldatud 2022. aasta noorteromaani konkursil I koha. Konkursi korraldamist toetas Eesti Lastekirjanduse Keskuse kaudu Kultuuriministeerium.