Piiper copy

Kristi Piiper

Kristi Piiper on sündinud Tartus 1983. aastal. Põhikooli lõpetas ta Tartu Forseliuse Gümnaasiumis, mis asus lapsepõlvekodust otse üle tee. Üheksa aastat 10 sekundiga kodust kooli jõudmist panid hilisemad kooliteed tunduma ebaõiglaselt pikkade ja kurnavate palverännakutena. Üheks selliseks sai Westholmi Gümnaasium — peale põhikooli lõppu kolis pere Tallinnasse ja mõnusast 10-sekundilisest kooliteest sai 20-minutine teekond. Peale 10.klassi läks asi ainult hullemaks — pere otsustas uuesti kolida, seekord Saksamaale Berliini — hea oli kui selles 4 miljoni elanikuga linnas poole tunniga kooli jõudsid.

Kärsitus ja suur tegutsemistahe on Kristil ka muudes eluvaldkondades juhtival kohal. Vaevalt on ühelt reisilt tagasi tuldud kui juba järgmist planeerima asutakse. Nagu ütles Agustine of Hippo: “Maailm on raamat ja need, kes ei reisi, loevad vaid ühe lehekülje.”

Ka Berliinis elatud 4 aastat mõjutasid palju — elu täiesti uues keskkonnas, Tartuga võrreldes tõelises suurlinnas, õppimine inglise ja saksa keeles rahvusvahelises koolis (Berlin International School) ning erinevatest rahvustest klassikaaslased ja sõbrad kogu maailmast.

Peale gümnaasiumi lõpetamist Berliinis naases Kristi Eestisse, kus õppis EBS-s võõrkeeli ja ärikorraldust, ning Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õendust. Kristit ja tema loomingut on mõjutanud põlvnemine arstide suguvõsast, eriti huvitavad teda erinevad vaimse tervise probleemid. Ta peab elus väga oluliseks oskust teisi kuulata, nende muresid märgata ja võimalusel alati aidata ja toetada. 

“Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it.”— Charles Swindoll

Raamatud

Noorteraamatutes peab Kristi tähtsaks lisaks elulistele probleemidele seiklust, nalja ja kindlasti põnevust, mis ka kärsitumat lugejat raamatu juures hoiaksid.

Teised teosed