Projekt

ENÜ ülevaade:

Courtney Summersi teine eesti keelde tõlgitud romaan “Projekt” on kahe õe, Bea ja Lo, häälega kirjutatud põnevik. Kui Lo oli kolmeteist, juhtus avarii, kus tüdrukute vanemad hukkusid ja Lo vaevu ellu jäi. Leinast pimestatud Bea kohtub Lev Warreniga. Mees on Ühtsuse projekti juht, kes veenab Bead nendega liituma.Nüüd 19-aastaseks saanud Lo on aastaid püüdnud Beaga kokku saada. Juhus (kui see seda on!) annab Lo-le ainukordse võimaluse – teha eksklusiivintervjuu Lev Warreniga. Miks Bea õega suhtlemast keeldub? Kas ta keeldub vabatahtlikult? Kas Ühtuse liikumine on sekt?Lo vaates peatükid vahelduvad Bea omadega, kus selgub see, mida tema nende aastate jooksul tegi ja koges. Neis peatükkides saame sissevaate ühe liikumisse/sekti. Raamat on äärmiselt mõtlemapanev lugemine sellest, kuidas me kõik oleme mõjutatavad. Lisaks loomulikult ka põneviku pool.

Projekt

Courtney Summers
kirjastus Rahva Raamat, 2023

„Selles jõulises ja paeluvas noorteromaanis teevad kaks õde armastusest teineteise vastu kõige valusama valiku.” Shelf Awareness

Courtney Summersi, New York Timesi menukite ja 2019. aastal Edgari auhinna võitnud läbimurdehiti „Sadie” autori pingeline romaan algajast ajakirjanikust, kes on võtnud nõuks päästa oma õde, maksku mis maksab.

Lo Denham on harjunud omapäi elama. Pärast vanemate hukkumist traagilises autoõnnetuses liitus tema õde Bea salapärase sektiga Ühtsuse projekt, ja jättis Lo iseenda hooleks. Tahtmata kaotada ainsat talle veel alles jäänud pereliiget, on Lo püüdnud viimased kuus aastat Beaga ühendust võtta, aga vastuseks on vaid eetrivaikus.

Kui Lo’le antakse ideaalne võimalus Bea isoleeritud elule ligi pääseda, arvab ta, et nad saavad viimaks ometi kokku. Aga raske on leida kedagi, kes ei taha, et teda leitaks, ning kui Lo tungib sügavamale projekti ja selle karismaatilise juhi saladustesse, hakkab ta mõistma, et kaalul on rohkem kui ainult tema suhted Beaga: ohus võib olla tema enese elu.

Lo leiab igal sammul rohkem küsimusi kui vastuseid ning see pöörab pea peale kõik, mida Lo arvas teadvat iseendast, oma õest ja maailmast. Ent üks ei muutu, ja see kannustab teda edasi: Beal on teda vaja, ja Lo teeb kõik, et teda päästa.

„Närve pingule tõmbav jäljeajamislugu, mis poeb naha vahele ja ajudesse… Summers on taas kirjutanud romaani, mis šokeerib ja annab kauaks mõtteainet.” Booklist

„Loo ilu peitub selles, et see keskendub rõhututele, kaitsetutele ja siirastele ning on kirja pandud tohutu empaatiaga. Võimas, põnev ja südantlõhestav triller minapildist, õeks olemiseks ja omade hulka kuulumisest.” Kirkus

„Meisterlikult kirjutatud. Summers loob ja hoiab peaaegu talumatut pinget, uurides ohverdamist, kaotust, andestust, imesid, alistumist, leina ja valesid. Lugejad hakkavad kahtlema, mis on tõde ja millised on tegelaste motiivid selles manipuleerivas maailmas. Haarav, veatu psühholoogiline põnevik, mis raputab lugejad põhjalikult läbi.”