Nüüd on küll kõik!

ENÜ ülevaade:

Steven Eomoisi  “Nüüd on küll kõik!” on esimene eestikeelne yuri light novel. Terminid pärinevad jaapanist ja teose tegevuski toimub just seal. Yuri tähendab kahe tüdruku vahelist väga lähedast sõprust, mis võib, aga ei pruugi olla romantiline. Light novel on jaapani noortekate termin, mis on veel vägagi laialivalguv st pole veel õiget definitsiooni välja kujunenud.Raamatu peategelasteks on Miyako (Mii-chan) ja Namika, kes on parimad sõbrad. Nad on suhelnud aastaid ja Miyako peab endast vanemat Namikat ideaalseks. Viimase arvates on asi just vastupidi – ta on ebanormaalne. Miks neiul sellised tunded enda vastu on? Mis allhoovused kahe neiu vahel on? Miks Namika soovib teise Jaapani otsa kolida?Raamatu tegevus on Jaapanis ning selle riigi kultuuri keskne, mis võib lugemist kohati vägagi mõjutada. Ei ole eesti inimene harjunud äärmusliku viisakusega ning kõigi nimedele liidete lisamisega, kui välja tuua vaid paar asja.

Nüüd on küll kõik!

Steven Eomois
kirjastus Steven Eomois 2023

“Mulle tuleb nii ilusaid tiigikesi nähes alati meie esimene kohtumine meelde.”

Chiba linn Jaapanis. 2017. aasta sügis. Lahutamatud lapsepõlvesõbrad Miyako ja Namika. Pealtnäha on nende vahel alati kõik hästi olnud. Lausa imeline, ütleks Miyako. Järsku muutub Namika rahulolematuks ning otsustab oma eluga mujal uuesti alustada. Kahe sõbra vahel tekivad arusaamatused ja olukorrad, kus on keeruline end väljendada. Tüdrukud peavad jõudma selgusele, mida nad teineteise jaoks tegelikult tähendavad. Kas neil õnnestub oma sõprus päästa? Või ongi nüüd kõik?

Steven Eomoisi noorteromaan on žanri poolest esimene eestikeelne yuri light novel. Koos 22 värvilise mangastiilis illustratsiooniga, mille autoriks on eesti kunstnik Ange Vari.