Lenda, vaba lind

ENÜ ülevaade:

Liina Vagula romaan “Lenda, vaba lind” pälvis kolmanda koha ELKi ja kirjastuse Tänapäev noorsooromaani võistlusel. Marta on 16-aastane neiu, kes ema õnnetu surma järel läheb elama tädi juurde. Tüdruk satub ühel jalutuskäigul keset metsa järve juurde. Mingi tungi ajel astub ta vette ning on juba uppumas, kui keegi ta päästab. Umbes sama vana noormees nimetab end Joonathaniks, kuid keeldub rohkem endast rääkimast. Kes poiss on ning mida ta metsas teeb?
Teiseks tegevusliiniks on Marta suhted tädi-onu ja tädilastega. Marta tunneb end külalisena, sest tädi ei anna talle üldse kodutöid teha. Tädipoeg Andres elab nagu paralleelmaailmas – arvutimängud ja kutsekas.
Angela, täditütar, aga kannatab kiusamise all, mis paneb ta ema käest varastama. Kuidas üheks pereks sulada ning üksteist aidata?
Raamat leinast, koduvägivallast ning üksteisele toeks olemisest. Veidi on teosesse puistatud ka viiulimängu ja kunsti.

Lenda, vaba lind

Liina Vagula
kirjastus Tänapäev 2023

Muremõtetes Marta põgeneb metsa, kus kaalub võimalust oma elu lõpetada. Sel hetkel kohtub ta tundmatu noormehega, kellega hakkab suhtlema. Kes on see salapärane Joonatan, miks elab ta metsas ja mis on tema lugu?

Liina Vagula töötab eesti keele ja kirjanduse õpetajana Põlvamaal Tilsi põhikoolis. Varem on temalt ilmunud kogumikud „Kirjad emale“ (2009), „Kirjad isale“ (2009), luulekogu „100 tundevarjundit“ (2017) ning noorteromaanid „Keegi teine“ (2018) ning „Täiusliku elu hind“ (2021). „Lenda, vaba lind“ sai kolmanda koha Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Tänapäeva korraldatud noorteromaanivõistlusel.