Hõberebane

ENÜ ülevaade:

Berit Sootaki “Hingelinnu saaga” trioogia viimane osa”Hõberebane” viib lugeja ajas edasi kolm aastat. Sädest on saanud Eesti Eriliste Eriüksuse agent, kes võitleb mitmel rindel. Tema ja Kauri suhted on segasemad kui kunagi varem. Kui lisada veel nakkuslik sangriit ja tavainimestele ajutiselt erivõimed, kuid lõpuks surma toovad kapslid, on meie Hingelinnul tegemist rohkem kui ööpäevas tunde. Kust on kapslid pärit ja kes neid levitab? Kuidas ravida erilistelt võimeid võtvat sangriiti? Mis on juhtunud Säde ja Kauri vahel? Nendele küsimustele saab raamatust vastuse. Samuti kohtume juba surnuks peetud tegelastega, kes mängivad kõiges suuremat rolli kui arvata oskaks.

Hõberebane

#3

Berit Sootak
kirjastus Raudhammas 2023

Romantiline ulmepõnevik „Hõberebane“ on „Hingelinnu saaga“ triloogia viimane osa, milles jõuab lõpule noore tütarlapse Säde Oja kangelaslik teekond tavalisest inimesest Viimase Hingelinnuni. Säde on lõpuks pühitsetud Eesti Eriliste Eriüksuse agendiks ja koos oma partneri, hundimoonduja Susiga, peab ta taga ajama müstiliste ja eluohtlike helendavate kapslite jälgi, mis annavad nende tarbijale hetkeks erilised võimed ja mis ohustavad tervet riiki.

Samal ajal hakkab Marimetsa kliinikust vargsi levima uus mõistatuslik haigusepuhang, mis röövib erilistelt nende võime ja ähvardab paisata kaosesse hapra tasakaalu, mille nimel Säde on kolm aastat võidelnud. Kui saatuseniidid lõpuks kokku põimuvad, peab ta mängu panema kogu oma jõu ja meelekindluse, et päästa need, keda ta armastab, pidades samal ajal meeles, mille nimel tema vaarisa Evald Oja oma elu ohverdas. Vanad suhted purunevad ja uued tekivad ning usaldada ei saa mitte kedagi.