nullpunkt

Nullpunkt

Margus Karu
kirjastus Pegasus 2010,  2022 (2.trükk)

See on lugu probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesest, kel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida. Paraku avastab ta peagi, et klassikaaslased on ta jõuliselt heidikustaatusse taandanud. Kui Johannese elupüramiidi kolm peamist tahku – kodu, sõbrad ja kool – kokku vajuvad, mõistab ta, et on jõudnud nullpunkti. Nii töötab ta välja skeemi, kuidas saavutada populaarsus ja aktsept, ning hakkab seda mineviku survest ja oleviku löökidest hoolimata jõuliselt rakendama.

Autor on öelnud: «Ma tean, kui raske võib koolis olla, aga ma tean ka, et negatiivsed olukorrad ja halvad kokkusattumused võivad olla hoopis väikesed sammud millegi suure ja parema suunas. See raamat on iseenda loomisest: sa võid olla see, kes tahad olla, ja elada täpselt sellist elu, nagu soovid, sõltumata sind ümbritsevast ja süüdistamata kedagi.»

Margus Karu (1984–2017) oli armastatud noortekirjanik. Ta õppis filmirežii erialal ja töötas reklaami- ja filmiprodutsendina ning reklaamtekstide kirjutajana. Margus Karu romaani «Nullpunkt» esmatükk ilmus 2010. aastal. Romaan ostutus väga populaarseks. 2011. aasta sügisel esietendus Rakvere teatris raamatu järgi samanimeline teatrietendus ning 2014. aastal valmis romaanist täispikk mängufilm.

Margus Karu kirjutatud on ka romaan «Täna on täna ja forever on forever» (2015) ja lasteraamat «Hobune Henry unenägu» (2017).

Romaanist on valminud ka illustreeriv treiler, kus teiste seas jagavad koolielu rõõme ja muresid Birgit Õigemeel, Lenna Kuurmaa, Rain Tolk, Marko Leht, Martin Saar, Jana Kask, Marilyn Jurman, Nele-Liis Vaiksoo, Marta Vaarik, Anatoli Taifitšuk, Agnes Aaliste, Kene Vernik, Getter Jaani, Anis Arumets jpt. Treilerit näeb siit: http:/www.youtube.comuser/raamatnullpunkt