Mariann Rückenberg

Mariann Rückenberg

Mariann Rückenberg sündis 17.04.1988 Tallinnas Rückenbergide dünastia kolmest õest keskmisena. Lugude ja raamatute armastus, muusika, laulmine, laulusõnade mõtlemine, jutustamisoskus ja esinemine tulid temaga lapsepõlvest kaasa. Lavalauad jäid lõpuks ikkagi tühjaks, sest Mariann avastas, et ta raamatutesse terveid maailmu luua saab ja lugejaid sinna ära röövida. 

Esialgu proovis ta kätt tänapäeval toimuvate romaanidega, kust leiab särisevaid suhteid, kriminaalset põnevust ja ka veidi ajaloolist müstikat. Varraku kirjastuse alt ilmunud  raamatutes Hull suvi (2018) ja Hull elu (2021)  võime kohata tänapäeva noori, kelle omavahelised suhted ja kriminaalsed mured nii põnevust, kirglikke tundeid kui ka naljakat muhelemist pakuvad. Neis raamatuis on peidus ka legend , mille põhjal Mariann oma uut, seekord ajaloolist, romaani kirjutab.

Esivanemate legendid, surnud keeled, traagilised kangelased ja võimatud armastuslood, Eestimaa mitmepalgeline ajalugu, inimeseks aga eriti just naiseks olemise ilu ja valu erinevatel ajastutel ja ka tänapäeval –  on teemad, mis Marianni praegu eriliselt huvitavad.

Mariann on õppinud sotsioloogiat ja kirjutanud uurimustöö Eesti elektroonilistest muusikutest. Ta on teinud house’ ja d’n’b stiilis muusikat ning laulnud solistina poprockbändis Tartus. On olnud aktiivne kutseline juuksur juba 10 aastat ja lõpetanud 2023. aasta kevadel ajaloomagistrina Tallinna Ülikooli, uurides eelkõige Eesti naise kujunemislugu ja perspektiivi kirjanduses ja ajaloos.

Romaan „Hull elu“ nomineeriti 2021. aastal Tallinna Ülikooli kirjandusauhinnale.

„Julge armastada, julge elada ja julge kirjutada!“

„Ühiskond on täpselt nii vaba, kui vabad seal on naised ja nende soengud.“

Raamatud

Inspireerub ajaloost ja vanade legendide kajast, võimsatest tunnetest ning põimib seda Eesti tänapäevaste suhete, tuttavate kohtade, kauni looduse, ühiskondliku ärevuse ja kuritegude lahendamise vahele.