Margit Sarapik

Margit Sarapik

On läbi ja lõhki raamatuinimene, kes toitub ja saab energiat raamatutest. Kuna ta töötab kooliraamatukoguhoidjana, siis on ta igapäevaseks tegevuseks õpilastele kirjanduse tutvustamine, soovitamine ja laenutamine. Margiti igaõhtuseks koduseks lemmikhobiks on lugemine, sest see tegevus võtab mõnusalt aja maha ja aitab päeva lõpuks puhastada aju ebaolulistest mõtetest. Kirjutamise kui ühe eneseteostuse viisiga on ta tegelenud periooditi ja võtnud seda pigem hobina, mis peab pakkuma huvi ega tohi hakata muud elu liigselt segama.

Mingil eluetapil ta lihtsalt tundis, et tahab ennast jutukirjutamisega proovile panna ning otsustas osaleda Tänapäeva kirjastuse 2009. aasta noorteromaanivõistlusel. Ta jälgis sel ajal tähelepanelikumalt noorte käitumist, luges palju noortekaid, mõtles oma peas välja loo ning sai tegelaskujudega sõbraks. Nii valmis tema esimene käsikiri „Vaarao leidmine“, mille saatiski võistlusele. Rõõm oli suur, kui selgus, et ta käsikiri oli ära märgitute hulgas ja kirjastus soovis selle avaldada.

Innustust saanuna saatis ta juba aasta pärast uue käsikirja Tänapäeva kirjastuse 2010. aasta romaanivõistlusele, mis samuti ära märgiti ja ilmus raamatuna „Kohtumine sündmuste horisondil“. 

“Mõned raamatud panevad meid unistama, mõned toovad maa peale tagasi, kuid keegi ei saa põgeneda selle eest, mis on kirjaniku jaoks olulisem: olla oma kirjutamises aus” (Paulo Coelho)

Raamatud

Kui mingi teema hakkab peas kerima ja tahad seda enda jaoks nii öelda lahti harutada, siis ei jäägi muud üle, kui hakata lugu algusest peale, esimesest lausest, esimesest sõnast alates kirja panema. See, kui oled lõpuks enamuse tekstist mitu korda ära muutnud ja lugu ise on samuti liikunud ettearvamatuid radu mööda, muudab kogu kirjutamise protsessi enda jaoks ainult põnevamaks. 
Noortele kirjutades olen püüdnud mõista noori ja analüüsida nende käitumismustreid, mis võivad sageli küllaltki keeruliste olukordadeni viia, näiteks koolikiusamisest või hoolimatusest enda ja teiste suhtes põhjustatud õnnetused jms, ning näidata, et raskuste ületamine on mingil viisil siiski alati võimalik.

Teised teosed