310080828_839687327028304_6224283728523868985_n

Allan Keian

Allan Keian (sündinud 14. novembris Tallinnas)

Noorte krimiautor, kelle tekstid on justkui kiirelt kulgevad põnevusfilmid, mis keskenduvad nõelteravas võtmes kaasaja noorte elu pahupoolele.

Debüteeris 2010.a. noorteromaaniga „Otsetee paradiisi“, mis jutustab šokeeriva loo Eesti väikealevist pärit 16-aastase tüdruku ära kasutamisest Eestis ja välismaa. Delfi noortelehekülg „Noorte hääl“ valis teose ilmumise aastal 5 tähelepanuväärsema noorteromaani hulka. Tänaseks on Keian kirjutanud 3 noorteromaani, mis žanriliselt on kõik krimiromaanid.

“Maailma suurimad sündmused toimuvad inimese peaajus.” Kui Wilde selle maailma ühe geniaalseima tsitaadi kirja pani, oli Kristuse sünnist möödunud umbes tuhat üheksasada aastat ning seda, kui palju sajandeid sellele eelnes ei oska ükski jumalgi täpselt vastata. Soovides siin näilises lõpmatuses kõiki neid suurimaid sündmuseid üksnes esteetiliselt vaadelda, tapab realism kogu kauni realism. Kui proovin maailma üksnes reaalselt tajuda, avastan selles vähemalt üheainsa esteetilise komponendi, mis oma suurimas ilus kingib mulle uue doosi elujõudu. Ainult ühes kohas, siin maailmas, saavad estetism ja realism minus kokku … peaajus hetkel, mil ma kirjutan.

Raamatud

Keiani suurimad mõjutajad on Oscar Wilde ja Fjodor Dostojevski. Ta on lõpetanud Tallinna Saksa Gümnaasiumi ja Talinna Ülikooli reklaami ja meedia erialal.

Teised teosed